گـالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان فرشته، خیابان تختی
  • info@divine_design_studio.com
  • 021-26376516 , 021-26376511
    021-22394125 , 09126193202

آشنایی با اصول طراحی داخلی اشپزخانه

آشپزخانه بخشی پر بازدید در خانه است. رعایت کردن اصول طراحی داخلی در آشپزخانه باعث القای حس خوشایند در فضا و استفاده‌ی کاربردی بیشتر از فضا می‌شود. به همین دلیل در این مطلب شما را با اصول و ویژگی‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه آشنا می‌کنیم.

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به چه اصولی باید توجه کنیم؟

طراحان داخلی در بازسازی منزل و طراحی دکوراسیون آشپزخانه طیف وسیعی از رنگ و متریال را در اختیار دارند. اما این کافی نیست و آن‌ها ملزم هستند اصول طراحی داخلی را هم رعایت کنند. موارد زیر مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در طراحی داخلی آشپزخانه باید به آن‌ها توجه شود.

رنگ مناسب در طراحی آشپزخانه

شاخص‌ترین عاملی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه شود، انتخاب رنگ مناسب است. استفاده از رنگ‌های مختلف در آشپزخانه محدودیتی ندارد، فقط لازم است تنالیته یا رنگ مایه مناسب را انتخاب کنید. رنگ مایه در ارتباط با محیط اطراف و ایجاد هارمونی بسیار قابل اهمیت است.

نور مناسب در طراحی داخلی آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین مواردی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه باید به آن توجه شود، نور مناسب در فضا است. بدین منظور می‌توان از نور طبیعی پنجره یا نورگیر استفاده کرد که در طول روز فضای آشپزخانه روشن باشد یا اینکه از نورپردازی مصنوعی با هالوژن‌ استفاده کرد.

در طراحی نورپردازی آشپزخانه لازم است به موارد زیر توجه شود:

• محل قرار گرفتن آشپزخانه در کنار پنجره نباشد.
• استفاده از نورپردازی مصنوعی بیش از حد در آشپزخانه موجب ایجاد خیرگی می‌شود.
تاثیر انتخاب کابینت در طراحی داخلی آشپزخانه
رنگ، متریال و نحوه‌ی اجرای کابینت در فضاسازی آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی دارد و باعث جلوه‌ی بهتر می‌شود. در انتخاب متریال کابینت می‌توان از فلز، mdf یا pvc استفاده کرد. رنگ کابینت هم باید با رنگ کف‌پوش، پرده و دیوار هماهنگ باشد.

کف پوش مناسب برای طراحی داخلی در آشپزخانه

ویژگی‌های کف پوشی که برای آشپزخانه انتخاب می‌شود با کف‌پوش اتاق‌ها و راهرو متفاوت است. چون در آشپزخانه احتمال ریختن غذا یا مایعاتی نظیر آبی رو کف زیاد است و کف پوش باید مقاومت بالایی داشته باشد که خراب نشود و از طرف دیگر لکه‌های غذا و چربی هم به راحتی از روی آن تمیز شود.