گـالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان فرشته، خیابان تختی
  • info@divine_design_studio.com
  • 021-26376516 , 021-26376511
    021-22394125 , 09126193202

آشنایی با سبک‌های دکوراسیون داخلی

 

آشنایی با سبک‌های دکوراسیون داخلی
اولین اقدام برای شروع طراحی داخلی، آشنایی با انواع سبک‌های دکوراسیون است. اطلاعات کافی در مورد سبک‌های دکوراسیون داخلی به ما کمک می‌کند، متناسب با کاربری فضا و سلیقه‌ی شخصی بهترین دکوراسیون داخلی را برای محل مورد نظر انتخاب کنیم. در این مطلب شما را با سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی آشنا می‌کنیم.
سبک دکوراسیون سنتی
سبک سنتی یا کلاسیک از مبلمان و لوازم تزئینی مجلل تشکیل می‌شود که فضا را اشرافی می‌کند. در این سبک از دکوراسیون داخلی از مبلمان با پارچه‌های مخمل و ابریشمی و پر رنگ استفاده می‌شود، حتی چوب‌های به کار رفته در این فضا هم پر رنگ و تیره هستند. سبک سنتی یکی از پرکاربردترین سبک‌های دکوراسیون داخلی است.
سبک دکوراسیون مدرن
یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون در منازل و محیط‌های اداری سبک دکوراسیون مدرن است. ویژگی مهم دکوراسیون مدرن این است که در آن از اشکال هندسی منحنی یا گوشه‌دار استفاده می‌شود. همچنین طراحان داخلی از مجسمه‌های که مفاهیم انتزاعی دارند یا نقاشی‌های ابستره هم در این دکوراسیون استفاده می‌کنند.
سبک دکوراسیون مینیمال
سبک مینیمال با استفاده از پالت‌های رنگی خنثی و بدون زرق و برق طراحی می‌شود و شباهت زیادی به سبک مدرن دارد، اما از آن ساده‌تر است. ویژگی دیگر سبک مینیمال این است که در آن از رنگ‌های متضاد استفاده می‌شود تا نمادهای بصری متعادل باشند.
سبک دکوراسیون بوهمیان
در سبک بوهمیان قاعده و قانون خاصی وجود ندارد و هر فردی می‌تواند متناسب با سلیقه‌ی خود لوازم و رنگ‌ها را در کنار هم بچیند. به همین دلیل این سبک از طراحی داخلی را با نام سبک کولی‌وار هم می‌شناسند. چون طرح‌ها و رنگ‌های به کار رفته در این فضا کاملاً بر پایه‌ی سلیقه‌ی شخصی است و از هیچ چارچوب و معیاری پیروی نمی‌کند.
سبک دکوراسیون مونوکرم
یکی از سبک‌های دکوراسیون داخلی که طرفداران زیادی دارد سبک مونوکروم است. اصلی‌ترین ویژگی سبک مونوکروم این است که در آن از یک رنگ استفاده می‌شود. البته در این سبک با یک رنگ اصلی مواجه هستیم اما می‌توان از تناژ رنگ‌های دیگر نظیر سفید یا طوسی هم استفاده کرد.
سبک دکوراسیون ساحلی
سبک دکوراسیون ساحلی با نام همپتون هم شناخته می‌شود و در آن از رنگ‌های خنثی و آبی و سبز استفاده می‌شود. این سبک احساس آرامش را برای حاضران تداعی می‌کند، به همین جهت استفاده از آن در طراحی خانه‌های ساحلی متداول است.