گـالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان فرشته، خیابان تختی
  • info@divine_design_studio.com
  • 021-26376516 , 021-26376511
    021-22394125 , 09126193202

آشنایی با سقف دکوراتیو

 

آشنایی با سقف دکوراتیو
استفاده از سقف‌های دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد. زیرا باعث زیبایی و جذابیت فضای مورد نظر می‌شود. به همین جهت طراحان دکوراسیون داخلی انواع مدل‌های سقف کاذب یا دکوراتیو را طراحی می‌کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های سقف دکوراتیو و مزایای استفاده از آن آشنا کنیم.
کاربرد سقف‌های دکوراتیو چیست؟
سقف کاذب یا دکوراتیو به جای گچ‌کاری استفاده می‌شود و در مقایسه با گچ وزن بسیار کمی دارد. سقف‌های دکوراتیو را می‌توان در سالن‌های پذیرایی یا اتاق خواب و سرویس بهداشتی استفاده کرد. علاوه بر کاربرد سقف‌های کاذب در منزل، می‌توان از آن برای طراحی داخلی محیط‌های اداری و تجاری هم استفاده کرد.
انواع مدل‌های سقف کاذب می‌تواند با نورپردازی زیبا جلوه و شکوه خاصی به محیط بدهد و فضا را پرنور و مجلل کند، تا کسانی که وارد محیط می‌شوند احساس خوبی از حضور در فضا داشته باشند.
مزایای استفاده از سقف دکوراتیو چیست؟
اصلی‌ترین مزیت استفاده از سقف دکوراتیو زیباتر کردن فضا و نورپردازی است. اما مزیت استفاده از آن فقط محدود به این مورد نیست، بلکه می‌توان به کاهش مصرف انرژی با استفاده از سقف کاذب هم اشاره کرد.
چون سقف‌های کاذب به عنوان یک عایق مناسب در برابر سرما و گرما عمل می‌کند. به این ترتیب مصرف انرژی وسایل سرمایشی یا گرمایشی کاهش پیدا می‌کند و هزینه‌ها هم کاهش پیدا می‌کند و هزینه‌ای که بابت اجرای سقف‌های دکوراتیو در طراحی داخلی صرف می‌شود مقرون به صرفه خواهد بود.
علاوه بر آن انواع مدل‌های سقف‌های دکوراتیو عایق مناسبی در برابر صدا است و از پژواک صدا هم جلوگیری می‌کند. همچنین در صورتی‌که در طراحی داخلی از سقف کاذب استفاده شود، عیب‌های احتمالی‌که در سقف وجود دارد به طور موثری پوشانده می‌شود و کسانی که در فضا حاضر می‌شوند، دیگر با این عیب‌ها روبرو نمی‌شوند.
معایب استفاده از سقف دکوراتیو چیست؟
با وجود مزایای استفاده از سقف دکوراتیو معایب و محدودیت‌هایی را هم می‌توان برای آن نام برد. به طور مثال اصلی‌ترین محدودیت استفاده از سقف دکوراتیو این است که ارتفاع فضای مورد نظر به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. همچنین در صورتی‌که از این سقف‌ها به خوبی مراقبت نشود، عمر آن‌ها کم می‌شود و بعد از مدت کوتاهی رنگ آن تغییر می‌کند.