گـالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان فرشته، خیابان تختی
  • info@divine_design_studio.com
  • 021-26376516 , 021-26376511
    021-22394125 , 09126193202
[ what we offer ]

طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی و ساخت یک ویلا لاکچری فرایندی است که باید با دقت، ظرافت، خلاقیت و تخصص انجام شود. ویلاها عموما کاربری تفریحی دارند. امروزه افراد با توجه به زندگی شهری برای داشتن آخر هفته و ایامی دلنشین ساخت ویلا را یک الویت و هدف میدانند. معمولا ویلاها را در مناطق خارج از شهر با آب و هوای مطلوب می سازند تا از شلوغی و آلودگی شهر دور باشند. البته در برخی شهرها امکان ساخت ویلا درون منطقه ی شهری وجود دارد.

طراحی و ساخت ویلا با طراحی و ساخت ساختمان بسیار تفاوت دارد. طراحی و ساخت ویلا از نظر نما، سبک، تجهیزات، امکانات و متراژ تفاوت دارد. افراد برای ساختن ویلای خود بسیار وسواس دارند تا تمام خواسته و جزییات مد نظر با ظرافت پیاده شود. معمولا امکاناتی که در ویلا به کار میرود در منزل مسکونی وجود ندارد به همین خاطر ویلا ها بسیار شیک تر، لوکس تر، دلباز و خاص تر هستند.

مهندسان و طراحان مجرب آرت لایف ایده ذهنی شما را به صورت سفارشی طراحی و اجرا می کنند.

در طراحی و ساخت ویلا مواردی هست که در ساختمان وجود ندارد و یا طرح خاص تری می طلبد مثل نما و فضای سبز که بسیار مورد توجه است. محوط و ظاهر روح و جان ویلا است و تاثیر زیادی در روحیه افراد می گذارد. فضای سبز، تراس، روف گاردن و استخر زیبای خاصی به ویلا میدهد که بسیار کاربردی هستند و افراد وقت بیشتر خود را لذت بردن از فضا در آنها میگذرانند.

مهندسان فضای سبز آرت لایف با تخصص بسیار، محوطه ای خاص و دلنشین با سلیقه و بودجه شما با ظرافت بسیار طراحی و اجرا میکنند.

ویلا ها را از چند جهت میتوان تقسیم بندی کرد، مثلا از نظر: عمومی، سبک ویلا، طبقات سازه

تقسیم بندی عمومی ویلاها

ویلا ها از نظر زیبایی، امکانات، دکوراسیون، محوطه، هوشمندسازی، نما و … به دو نوع کلی:

– ویلا های لوکس و لاکچری: این ویلا بسیار خاص، هوشمند، تجملاتی، دارای کیفیت بالای متریال و دارای امکانات بسیار زیاد برای رفاه هستند.

– ویلاهای معمولی: این ویلا مانند ویلاهای لوکس طراحی زیبا و خاصی دارند، تفاوتشان با ویلاهای لاکچری در میزان امکانات و تجملات است. ویلاهای معمولی به دلیل کم بودن امکانات و سبک ساده تر کم هزینه تر هستند.

هوشمندسازی ویلا

یکی از موارد جدید در ساخت ویلا هوشمند سازی است. هوشمند سازی ویلا امری فراتر از تجمل است باعث رفاه ساکنیت میشود. با هوشمند سازی ویلا شما میتوانید تمامی قسمت های ساختمان را از دور کنترل کنید. امکاناتی که هوشند سازی در اختیار شما میگذارد بسیار شگفت آور است. کنترل نور، آب، برق، تجهیزات،امنیت و … که در مصرف انرژی هم صرفه جویی میشود. برای هوشمند سازی ویلا به تجهیزات و به تخصص در این زمینه احتیاج است. آرت لایف یکی از شرکت هایی است که در این حیطه بسیار تجربه دارد و نمونه کارهای موفقی در کارنامه دارد. ویلای لوکس و هوشند کیش، ویلای هوشمند و لاکچری گرگان و38 ویلای دیگر را آرت لایف از طراحی تا نصب، راه اندازی، اجرا و پشتیبانی بر عهده داشته است. این تیم حرفه ای در صورت هرگونه مشکل پس از اتمام کار پشتیبانی قوی دارد.

سبک های طراحی ویلا

سبک های مختلفی وجود دارد که میتوان از آنها در طراحی ویلا استفاده کرد. سبک انتخابی با توجه به شرایط اقلیمی منطقه، بودجه، سلیقه و متراژ زمین در نظر گرفته می شود. باید توجه داشت که سبک داخلی ویلا با بیرون و محوطه یکی باشد در غیر اینصورت هارمونی سبک به هم خورده و تناقص ایجاد می کند. در طراحی و ساخت یک ویلا خلاقیت و مهارت حرف نخست را می زند. میتوان گفت طراحی و ساخت یک ویلا اجرای تمام قدر معماری است.

1. سبک مدرن:

این سبک پرطرفدار بسیار زیبا است. در سبک مدرن از تمامی فضا استفاده مفید میشود. سبک مدرن در عین سادگی بسیار لوکس و چشم نواز است. این سبک به نور طبیعی، فضای آزاد و مینیمالیسیم توجه بسیاری میشود. ظاهری زیبا، لوکس، تعادل در طراحی، پنجره های بزرگ شیشه ای، طراوت و شادابی در فضا، تکنولوژی محور، محوطه سبز و زیبا از ویژگی های این سبک است.

س

2. سبک کلاسیک:

این سبک نیز خواستار زیادی دارد. چون نمادی از اشرافی و تجمل است و سبک گرانی است. در این سبک از طراحی های پیچیده، اشکال متقارن، نقاشی و پتینه کاری استفاده می شود. ستون های بلند، نمای رومی، تناسب هندسی، دکوراسیون مجلل، رنگ های طلایی، قهوه ای وشیری از ویژگی های این سبک پر زرق و برق است.

3. سبک نئوکلاسیک:

میتوان این سبک را پر طرفدارترین سبک در ایران دانست. این سبک ترکیب دو سبک مدرن و کلاسیک است. ویلای با بدنه ای کلاسیک،

امکانات و جزییات مدرن و دکوراسیون تلفیقی. این سبک ویژگی های برتر هر سبک را در خود جای داده است.

4. سبک مینیمال:

این سبک بسیار مقرون به صرفه و خاص پسند است. در این سبک سادگی و حذف غیر ضروریات یک اصل است. در این سبک دیوار ها به حداقل می رسند، از نور بسیار استفاده می شود، وسایل غیر کاربردی حذف می شوند و از رنگ های روشن استفاده می شود. نبود تزئینات و حذف جزئیات هزینه ها را بسیار کم میکند. تاکید بر نورپردازی، سادگی در فرم ها، جزئیات ساده، خظوظی افقی و عمودی از ویژگی های این سبک است.

ویلا مینیمال

5. سبک تلفیقی:

همان طور که از اسم این سبک مشخص است، از تلفیق چند سبک باهم به دست می آید. باید توجه داشت برای داشتن یک ویلا با سبک تلفیقی از یک تیم مجرب کمک گرفت  چون تلفیق چند سبک باهم با تفاوت های آنها بسیار سخت است و شاید هزینه بیشتری بکار ببرد. در این سبک ویلا شاید بتوان ویلای باب میل خود با جزییاتی که از چند سبک گرفته شده را طراحی و ساخت.

6. سبک ساحلی

7. سبک روستیک

تیم حرفه ای آرت لایف طراحی و ساخت ویلاهای جذابی در نقاط مختلف ایران را در رزومه خود دارد. طراحی این ویلا ها با دقت وظرافت انجام گرفته و مصالح و متریال استفاده شده را با توجه به اقلیم منطقه انتخاب کرده اند. ویلای سوپر لوکس لواسان، خانه باغ خرم آباد، شهرک ویلایی تنکابن، ویلاهای جنگلی مینمال مازندران، ویلای لاکچری کردان و 253 پروژه ی عالی را از طراحی تا اجرا بر عهده داشته است.

انواع ویلا بر اساس طبقات

1. ویلا فلت: این ویلا یک طبقه با امکانات کامل است که اقتصادی هم هست.

2. ویلای نیم فلت: یک طبقه با امکانات بیشتر که با راه پله به فضای دیگر ویلا می توان دسترسی داشت.

3. ویلای دوبلکس: دو طبقه مجزا ویلا با امکانات جدا و خاص است. این ویلا بسیارزیبا و محبوب است.

4. تریبلکس: این ویلا سه طبقه مجزا با امکانات مجزا است. در این مدل ویلا از حداکثر فضا استفاده می بریم.

مدل ویلا

هزینه های طراحی و ساخت ویلا

آرت لایف پس از بازدید چندگانه از زمین مورد نظر و شناخت اقلیم، زاویه تابش آفتاب، جنس زمین و بافت گیاهی قالب و … مصالح و متریال را انتخاب کرده و سپس با توجه به خواسته های مالک، سبک انتخابی و متراژ زمین هزینه ها را برآورد کرده. موارد ذکر شده در هزینه نهایی بسیار تاثیر گذار هستند و باید دستمزد معمار، دستمزد کارگران و هزینه های پیش بینی نشده را نیز حتما در نظر گرفت.

مهندسین معمار، سازه، فضای سبز، تاسیسات، برق، هوشمند سازی، نقشه برداری و عمران با تخصص و تجربه عالی در آرت لایف به شما برای داشتن ویلای ایده آل کمک خواهند کرد. تیم آرت لایف از ابتدا تا انتهای پروژه را برعهده میگرند و با دقت و ظرافت کار را اجرا میکنند. آرت لایف پس از تحویل ویلا برای پشتیبانی سازه با شما خواهند بود.

اگر در هر مورد از طراحی و ساخت ویلا نیاز به مشورت و اطلاعات بیشتر دارید همین الان با ما تماس بگیرید.

230

INTERIOR DESIGN

پروژه های طراحی داخلی

140

DECORATION DESIGN

پروژه های طراحی دکوراسیون

100

ARCHITECTURAL DESIGN

پروژه های طراحی معماری

90

GREEN SPACE DESIGN

پروژه های طراحی فضای سبز