گـالری تصاویر

اطلاعات تماس

  • تهران، خیابان فرشته، خیابان تختی
  • info@divine_design_studio.com
  • 021-26376516 , 021-26376511
    021-22394125 , 09126193202

نکات مهم در دیزاین خانه

ممکن است برای شما  اتفاق افتاده باشد که از دیدن یک خانه نقلی با ابعاد جمع‌وجور متعجب شوید که چگونه ممکن است خانه‌ای با این ابعاد، این‌قدر دلنشین و چشم نواز باشد! این قبیل واکنش‌های تعجب‌برانگیز، در چهره تمام مشتریان دیواین دیزاین دیده می‌شود، زیرا گمان نمی‌کردند طراحی، چیدمان و رنگ‌بندی دکوراسیون تا این اندازه فضای داخلی را دلباز و چشم نواز کند. در این مقاله به صورت خلاصه‌وار در مورد اصول کلی و نکات مهم دیزاین منزل صحبت می‌کنیم.

نورپردازی

فضاهای کم نور و تاریک هر چقدر هم که بزرگ باشند، دلگیرند و کوچکتر از ابعاد واقعی خود به چشم می‌آیند. به همین خاطر، حجم نور، یک پارامتر مهم در دیزاین خانه به‌شمار می‌رود. موضوع مهم دیگر این است که از چه رنگی برای روشنایی استفاده شود تا علاوه‌بر زیبایی فضای مورد نظر، چشم‌ها خسته نشوند. برای پاسخ به این سوال موضوعات زیادی دخیل‌اند، مواردی از قبیل مساحت فضای مذکور، ارتفاع سقف، رنگ کاغذ دیواری، رنگ مبلمان و دگیر موارد. تیم طراحی دیواین دیزاین با تکیه بر زبان طراحی روز دنیا و تجارب خود، شدت، رنگ و حجم نور برای فضاهای داخلی منازل، ساختمان‌های تجاری و اداری را به مشتری پیشنهاد می‌دهد تا با تأیید آنها، کار نورپردازی انجام شود.

چیدمان

چیدمان وسایل، موضوع مهم دیگریست که در دیزاین خانه نقلی و دیزاین پذیرایی منزل مهم است. به‌عنوان مثال، محل قرارگیری تلویزیون در پذیرایی، گرچه به نظر یک موضوع ساده می‌آید اما به این دلیل که مکان آن در چینش مبلمان پذیرایی تاثیر دارد، بسیار حائز اهمیت است. به‌همین خاطر اگر در محل مناسب قرار گیرد، نمای مناسبی به فضای پذیرایی خانه می‌دهد. این موضوع، محل نصب ظرفشویی، فر، لباسشویی و… در آشپزخانه را هم شامل می‌شود بنابراین اگر وسایل منزل در جای مناسبی قرار گیرند فضای خانه دلنشین خواهد شد. البته این‌که چه وسیله‌ای کجا قرار گیرد، از قانون خاصی پیروی نمی‌کند و همه چیز سلیقه‌ای است اما گروه دیواین دیزاین با استفاده از اصول طراحی، بهترین چیدمان را به مشتریان پیشنهاد می‌دهد.

رنگ

موضوع دیگری که در دیزاین منزل و حتی فضاهای اداری و تجاری باید مورد توجه قرار گیرد، رنگ‌ها هستند. یکپارچگی میان سقف، کف و دیوار و دکوراسیون و… یکی از پایه‌های اصلی هنر طراحی به‌شمار می‌رود و جدای از هماهنگی وسایل و دکوراسیون به لحاظ رنگ آمیزی، به این خاطر که هر رنگ ویژگی‌های خاص خود را دارد، باید متناسب با کاربری هر فضا، رنگ استفاده شده با کاربری همخوانی داشته باشد. به‌عنوان مثال، در طراحی اتاق‌خواب به این دلیل که محل استراحت است باید از رنگ های آرامش‌بخش استفاده شود و از به کار بردن رنگ‌های بسیار روش خودداری کنیم. تیم طراحی دیواین دیزاین کار مشاوره روانشناسی رنگ‌ها را قبل از دیزاین به مشتریان ارائه می‌دهد زیرا رنگ‌آمیزی و هماهنگی میان رنگ‌ها، از اصول اولیه و مهم طراحی و دیزاین است.

موضوعاتی که به‌صورت خلاصه بیان شد، قطره‌ای از اصول طراحی بود و اگر بخواهیم کلیات و جزئیات را بیان کنیم، بی‌شک باید چندین کتاب قطور چاپ شود! به‌‌ هرحال، هر موضوع و نکته‌ای، ولو کوچک، در طراحی مهم است و یک طراحی کامل، نتیجه‌ی توجه و اهمیت به نکات ریز و درشت است. به‌عنوان مثال، سایز و ابعاد پرده‌ها می‌تواند تاثیر بسزایی در بزرگ یا کوچک به چشم آمدن فضاها داشته باشد. رنگ کف‌پوش و پارکت، سایز و شکل فرش، طرح و رنگ کاغذ دیواری و… موضوعاتی‌اند که گروه دیواین دیزاین، برای یک طراحی بی‌نقص به تمام آنها دقت می‌کند. به همین خاطر، تمام طراحی‌های صورت گرفته توسط این تیم به رضایت مشتریان ختم شده است.